Zdravím Vás,
ať už jste sem zavítali z webovky veilofmystery, která začala blbnout, nebo jste noví čtenáři. Na tomhle blogu najdete několik povídek, ať už s tématikou z těch starších Twilight fanfiction nebo novějších fantasy originálních nebo polooriginálních příběhů. Ať už je to jakkoli - vítejte a dobře se bavte!

Vaše Hollis

Přednáška, která nebyla a jiná dobrodružství

Jak Vám jistě došlo z názvu rubriky, barva mých vlasů je nenapravitelně blonďatá. Řekla bych, nevěřte vtipům o blondýnách, ale víte co? Věřte. Můj život je sérií malých katastrof, které se odehrávají prakticky denně. Za půlku věcí si můžu sama... a za tu druhou - jo, kápli jste na to, za ty můžou moje úžasné kadeře srážející moje nadprůměrné IQ někam pod bod mrazu. Vážně, někdy si připadám jak skutečná Brigett Johnsonová...

Dneska se mi vyloženě dařilo hned od rána. Moje vlasy, kromě toho, že jsou nenapravitelně hloupé, mají další hnusnou vlastnost - jsou ROVNÉ. Přimět je vypadat kudrnatě zabere víc času, než výsledný efekt nakonec vydrží v požadovaném tvaru. Chtěla jsem to mazaně obejít a vlasy si na noc zapletla a ráno (dnes jsem měla ráno ve 4:45) jsem se mohla pyšnit výstavními vlnkami. Asi půl hodiny - než jsem vyšla z domu do tmy a deště. Co na tom, že jsem bránila vlnky deštníkem, než jsem doklopýtala na nádraží, vlnky nebyly už tak výstavní a pramínky se postupem času jeden po druhém natahovaly a i když tam nevidím, jsem si na 80% jistá, že vzadu je mám navzdory tunám laku už zase docela rovné už od 10 hodiny.
Dělám školu v Olomouci a koupit si čtvrtletku na vlak a dojíždět každý den mě přijde na stejný peníze jako měsíc ubytování na koleji (jenom ubytovaní), takže navzdory všem možným i nemožným nevýhodám, jsem se ani na vysoké odchodu z domu nedočkala. Takže když mám přednášku na osm, musím vstávat v pět - třikrát hurá všem budíkům!
Víte co? Ta přednáška, kvůli které jsem vstávala dnes a která se mi ani nezobrazila v rozvrhu, ale jen v poznámce pod, nebyla od osmi do devíti, ale 8 a 9 hodinu, takže od čtvrt na dvě. Ááááááááá!
No nic, jsem na takový zaškuby zvyklá, nejsem blondýna týden. Měla jsem pak rande s kamarádem, který byl poslední rok od mého rozchodu s mým bývalým mým kamarádem s benefity. Ovšem, když už si holka pořídí milence, chce ho vídat častěj než jednou za tři měsíce (jasně, ne že by to byla jeho vina, ale jde o princip), to pak daleko víc vyniká skutečnost, že má doma ženu a dítě a ona je ta děvka, se kterou zahýbá. Jedna žhavá noc za několik měsíců to nezachrání. Tak jsem už od června pevně rozhodnutá to rozseknout - jenže takový věci se neřeší po facebooku, že jo? Když jsme se měli potkat na akci se společnými kamarády - nedorazil, protože zapomněl, bál se kontroly ze sociálky (to se na nemocenské stává) a tak dál, takže jsem osobní rozchod odložila. Dnes jsme měli jít na kafe v moji přestávce mezi přednáškami (z nichž jedna se nekonala) a po jeho kontrole u doktora. Myslíte, že by třeba alespoň napsal, že nestíhá, že zapomněl, nebo cokoli? Ne a ještě se zeptá, jestli mi to může někdy vynahradit - kulový!
Další přednáška proběhla podle plánu, i ta po ní, která se ale samozřejmě kryje s tou výtečnicí, co místo na osmou hodinu, byla osmou hodinu. Můžu si třeba dát kámen nůžky, na kterou budu chodit - to jsou ty nebezpečí spojování ročníků...
Měla jsem jít spolužákama na pivo na přivítání nového roku - mám teď dvoje spolužáky (dobře já, že?) a pivo pořádali právě ti, se kterými jsem se dneska neviděla - takže prváci, čerství druháci. A ti samozřejmě mají zrovna dneska ty předměty, co já si splnila loni - až do večera. Takže oznámení na skupině: Jdeme po škole na pivo! se mě jaksi netýkalo, když já skončila ve tři a čekat do osmi, než oni skončí, abych pak za hodinu sprintovala na poslední vlak? To víte, že jo... :-/
A místo práci na bakalářce, se kterou jsem zoufale po zadu a můj vedoucí doktor Modroočko mi to pravděpodobně dá sežrat - podle tedy zvládnu koukat mu do očí a nekoktat, abych se přiznala, že za celý prazdniny jsem zvládla dát dohromady akorát seznam polodivoce chovaný druběže přičemž ve slepicích mám pořád zmatek. Tak místo toho si naliju sklinku vína, budu si hrát svoje onlinovky a nahrávat sem nějaký starý kapitoly - protože nový stejně nemám.

Jak tušíte, mé druhé jméno není Zodpovědnost :P
Jak Vám jistě došlo z názvu rubriky, barva mých vlasů je nenapravitelně blonďatá. Řekla bych, nevěřte vtipům o blondýnách, ale víte co? Věřte. Můj život je sérií malých katastrof, které se odehrávají prakticky denně. Za půlku věcí si můžu sama... a za tu druhou - jo, kápli jste na to, za ty můžou moje úžasné kadeře srážející moje nadprůměrné IQ někam pod bod mrazu. Vážně, někdy si připadám jak skutečná Brigett Johnsonová...

Pokračování v článku...
22.09.2014 18:04:26
hollis
NEJNOVĚJŠÍ KAPITOLY:
1. - 5. kapitola VSK
(15. 4. 2015)
Musíte hledat, ale jsou t

9. kapitola SDG 
(7. 2. 2015)
Oblíbené stránky
Něco jako dvojče blog. Múžete si vybrat, nové kapitoly budou stejné tady i tam.
Fanfiction a jiné...

 
On autor byl vůl a překladatel není, rozumíte, proto to tak je.

- Jan Werich -
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one